Construcţia Bisericii

Toţi enoriaşii Bisericii Ortodoxe Române „Sfinţii Trei Ierarhi” a Mitropoliei Basarabiei din cadrul Patriarhiei Române, ne adresăm cu marea rugăminte, bunăvoinţă şi dragoste de Dumnezeu la Dumneavoastră după ajutor financiar pentru a relua, cu binecuvântarea Bunului Dumnezeu, lucrările şi termina construcţia acestei atât de necesare Biserici Române.
Pentru a juta la constructia bisericii aflati datele bancare aici (Va Multumim!)

Ajută la construcţia bisericii “Sfinţii Trei Ierarhi”!

Constructia bisericii in 2016

« 2 of 2 »

Constructia bisericii in 2015

Constructia Bisericii in 2014

Constructia Bisericii in 2013

Constructia Bisericii in 2012

Constructia Bisericii in 2011

Constructia Bisericii in 2008

Proiectul Bisericii, a fost adus din România, din Piatra Neamţ. Cu forţele proprii am adunat bani şi am executat unele lucrări de construcţie: s-a săpat groapa de fundaţie, s-a cărat pământul, s-au turnat 240 m de gard şi s-a contribuit mult la construcţia drumului.

Pentru toate aceste lucrări s-au cheltuit aproximativ 9000$ – bani, care au fost acumulaţi din donaţiile enoriaşilor acestei biserici: profesori, colaboratori, angajaţi, studenţi ai U.T.M. şi a oamenilor de bună credinţă.