Invitatie la hramul Bisericii ,,Sfintii Trei Ierarhi”

sf.trei.ierarhi Iubiti credinciosi si locuitori ai cartierului Bucovina!

Avem deosebita  dragoste si  bucurie de a Va Invita la sarbatoarea  hramului Bisericii ,,Sfintii Trei Ierarhi “ si ,,Izvorul Tamaduirii”, care va avea loc miercuri, 30 ianuarie 2019, zi marcata in calendarul crestin ortodox cu pomenire a marilor dascali ai lumii si ierarhi: Vasile cel Mare, Grigorie Cuvantatorul  de Dumnezeu si Ioan  Gura de Aur.

Slujba divina va fi oficiata  de un sobor de preoti, in frunte cu Mitropolitul  Basarabiei si Exarh al Plaiurilor,  IPS  Petru.

Inceputul Sfintei Liturgii:  orele 09.00.

Adresa noastra:

or.Chisinau, sectorul Riscani, strada Primar Gherman Pintea 83.

Va multumim si va asteptam cu mult drag sa participati

la Hram impreuna cu familia Domniilor Voastre.

Preot paroh Anatolie Goncear

Cu mare bucurie in suflet va invitam sa participati alaturi de noi la Serbarea Hramului   Bisericii noastre ,,Izvorul      Tamaduirii”, care va avea loc pe data de 6 mai.

Inceputul Sfintei Liturghii la ora 9.00
 Sfintirea Apei la ora 11.00
 Agapa frateasca la ora 12.oo

Va invitam cu drag impreuna cu familia si prietenii pentru a trai impreuna un moment de rugaciune.
Va asteptam!