Dragii noștri enoriași, prieteni și cunoscuți !

Învierea Domnului este cea mai mare sărbătoare a creştinilor ortodocşi, cel mai important eveniment care a avut loc în istoria umanităţii – „al praznicelor praznic şi sărbătoare a sărbătorilor”, așa […]

Învierea Domnului este cea mai mare sărbătoare a creştinilor ortodocşi, cel mai important eveniment care a avut loc în istoria umanităţii – „al praznicelor praznic şi sărbătoare a sărbătorilor”, așa cum îl numesc cântările Bisericii din noaptea de Înviere.

Dragii noștri enoriași,  prieteni și cunoscuți !

În această zi de sărbătoare luminată, a  Învierii lui Hristos, Vă dorim să păstrați pacea și liniștea în familie, cumpătarea și bunătatea cu cei apropiați și cu cei care vă cercetează .

Ca să aveți bucuria deplină a sărbătorii! Hristos a Înviat!  Adevărat a Înviat!

Cu respect,
Biserica Sfintii Trei Ierarhi Vasile cel Mare,Grigore Teologul si Ioan Gura de Aur
Preot Paroh Anatolie Goncear