Dragi crestini si locuitori ai cartierului Bucovina! (video)

HRISTOS SE NASTE, SLAVITI-L ! Fumusetea sarbatorilor de iarna ne imbraca in aceste zile cu vesmantul bucuriei sfinte pe care ne-o aduce de fiecare data sarbatoarea NASTERII DOMNULUI – COBORAREA […]

HRISTOS SE NASTE, SLAVITI-L !

felicitari-craciun-fericit-1Fumusetea sarbatorilor de iarna ne imbraca in aceste zile cu vesmantul bucuriei sfinte pe care ne-o aduce de fiecare data sarbatoarea
NASTERII DOMNULUI – COBORAREA LUI DUMNEZEU PRINTRE OAMENI.
Suntem  cuprinsi de mangaierea divina ascultand colindele stramosesti, participand la frumoasele slujbe din aceste zile si intalnindu-ne cu cei dragi. Traim un popas  duhovnicesc de tihna si lumina in drumul zbuciumat al vietii noastre.

La aceasta marita sarbatoare  a NASTERII DOMNULUI IISUS HTISTOS, multumim Bunului Dumnezeu pentru toate cele plinite in acest rastimp si multumim tuturor celor care sustin constructia Sfantului Locas din cartierul nostru, pentru care ne rugam neincetat.

Cerem Pruncului IISUS cu smerenie sa ne faca mereu partasi DARURILOR Sale CERESTI, sa ne daruiasca sanatate, belsug in casa, pace sufleteasca, buna intelegere  si bucuria mantuirii.

Va invitam in aceste zile de CRACIUN, dorindu-Va ca sarbatorile NASTERII DOMNULUI, ANULUI NOU, si BOBOTEZEI sa Va fie bine- cuvantate si fericite alaturi de cei dragi.

LA MULTI ANI, FERICITI, BINECUVANTATI SI PLINI DE HAR!

Cu dragoste intru Hristos Domnul
ai Dumneavoastra rugatori preotii Anatolie Goncear, Ion Banari