Apel catre credinciosi!

rp_IMG_4994-300x200.jpgIubiti credinciosi!
Cu deosebit respect, Consiliul parohial al Bisericii Ortodoxe Sfintii Trei Ierarhi, Va roaga sa ne ajutati in masura posibilitatilor cu ajutor banesc pentru constructia acoperisului.

Remarcabil este ca constructia bisericii nu este un act intamplator, ci care hotaraste timpul si persoanele potrivite – CTITORII, ei sunt numiti in Rugaciunile Bisericii ,, fericiti si pururea pomeniti”. Iar pentru ca copii si nepotii sa cunoasca faptele lor, CTITORII vor fi inscrisi cu cinste pe peretele pronausului si in dipticul bisericii.

Suntem cu totii constienti de greutatile si ispitele cu care ne confruntam zilnic. Dar Dumnezeu ne trimite ingeri in ajutor totdeauna cind savarsim binele cu cuget curat si cu iubire milostiva.

Biserica este locul unde ne petrecem cele mai importante evenimente din viata noastra: botez, cununie, inmormantare, parastase, etc., ne bucuram de lumina cea sfanta a sarbatorilor de Craciun, Anul Nou, Paste, etc. Prezenta noastra la Sfintele slujbe, in ambianta sacra, cu gandul la cei dragi si cu inima milostiva pentru cei saraci, ne da putere si curaj, determinare si nadejde. In Biserica ne intalnim cu Dumnezeu de la nastere pana la judecata lui Hristos.

Deaceea apelam la ajutorul si bunevointa Dumneavoastra pentru a finisa podoaba arhitecturala a cartierului, biserica de care sa fim mindri, noi si nepotii nostri.

Mantuitorul nostru Iisus Hristos, care vede faptele noastre, va va rasplati in ceruri osteneala si milostenia Dumneavoastra.
Cu dragoste frateasca si indemn spre bine catre cei de aproape si de cei de departe, respect si multumiri, ai Dumneavoastra rugatori preotii si Consiliul parohial al Bisericii Sfintii Trei Ierarhi.

Presedintele Consiliului parohial Preot paroh Anatolie Goncear

Richizitele Bancare: